Look Trip Holiday
เวลาทำการ : จันทร์-เสาร์ 09.00 น-18.00 น
Look Trip Holiday
เบอร์โทรติดต่อ
02-130-6430
single page jaa

Dalila Yakupoviç, Avustralya Açık antrenmanına devam edemediği için yerde gözyaşlarına boğulmuştu, bu sabah kötü hava kalitesi nedeniyle geçici olarak askıya alındı.

Dalila Yakupoviç, Avustralya Açık antrenmanına devam edemediği için yerde gözyaşlarına boğulmuştu, bu sabah kötü hava kalitesi nedeniyle geçici olarak askıya alındı.

Kapatma döneminde Yorkshire’a geri dönen Jubb, “Şu anda bu parayla daha fazlasını yapamam,” dedi.

O para gitti. O kadar geri almadım, sadece harcamalar için kullandığım şeyi. Bu sezon için geri dönebilmek için hiçbir kuralı çiğnemediğimden veya almam için izin verilenin fazlasını almadığımdan emin olmak için üniversitemin uyumuyla yakından çalıştım.

Kısmen Batı Londra’daki JTC merkezinde ve ayrıca Güney Carolina’da eğitim almayı planlıyor.

‘O paranın geri kalanının hepsinin gittiğini ve bankama gittiğini görmemek, belli ki biraz cesaret kırıcıydı. Umarım Grand Slam’de oynayıp bir dahaki sefere devam edebileceğimde kendimi tekrar bir duruma sokabilirim. ”

Yine de derecesini bitirmesi gerekiyor, ancak bunu uzaktan yapma seçeneğini elinde tutacak. Atletik temel oyununun profesyoneller arasında gerçekten işe yarayıp yaramayacağını görmenin zamanı geldi.

Aslında bu yarıyılı bitiriyorum, derslerimi çevrimiçi olarak bitiriyorum. Bu haftanın sonuna gel, okulla işim bitecek. Diplomamı almadım, bir yıl daha okula gitmem gerekiyor (çünkü turneyi oynamak için epey zaman kaybetmişti).

Bu sadece işler yolunda gitti ve ben tenis oynamaya devam etmek istiyorum. Tenisle bitirdiğimde her zaman geri dönüp derecemi bitirebilirim, bu yüzden her zaman bu seçeneğe sahibim. ‘

Bu yıl devreyi zar zor oynadı, sıralaması tekrar 500 puanın altına düştü. Geçen sezonki performansları, gerçek seviyesinin bundan çok daha yüksek olduğunu gösterdi.

Dünyanın en iyi 100’ü arasında bir yer hedeftir: ‘Oraya mümkün olan en kısa sürede gerçekten varmak istiyorum. Onun dışında takılmak istemiyorum .. Ne kadar süreceğini asla bilemezsiniz ve sürece güvenmeniz ve devam etmeniz gerekir. ‘

Jubb, LTA’dan destek alacak ve kısmen Batı Londra’daki JTC merkezinde eğitim almayı planlıyor, ancak zaman zaman Güney Carolina’ya ve oradaki koçu Josh Goffi’ye de dönecek.

İngiliz oyuncu arkadaşları gibi, sahaya dönme şansı için can atıyor. Yaz için tartışılan sergi etkinliklerinden birinde oynayabilir, ancak böyle bir şeyin planlanması embriyoniktir ve henüz kimsenin bilmediği faktörlere tabidir.

‘Kesinlikle şu anda toplara vurabilmeyi dilerdim’ dedi. Oyunu seven herhangi bir tenis oyuncusunun yapmak istediği şey bu. Fitness çalışması gayet iyi ama sevdiğimiz şeyi yapmak istiyoruz ki o tenis toplarına kortta vurmak. Bu anlamda zihinsel olarak zor, ama size sadece çok çalışarak sahaya çıkmanız için ekstra motivasyon veriyor. ‘

Jubb, ebeveynleri genç yaşta öldükten sonra çoğunlukla büyükannesi Valerie tarafından yetiştirilen geleneksel bir tenis geçmişi olarak algılanabilecek bir şeyden gelmedi. Mevcut kısıtlamalar devam ederken ona yakın kalır.

‘Teyzemin ve amcamın evindeyim’ dedi.1xbet Tam anlamıyla büyükannemin evinin köşesindeler. Bu zor zamanlarda ihtiyacı olduğunda ona bir şeyler götürmeye gidiyorum. Gerçekten dışarı çıkamıyor ve bu şeylere dikkat etmeliyiz. ‘ 

hisse

 

"

Uluslararası Tenis Federasyonu (ITF) ve ABD ve Fransa Açıkları, Avustralya Orman yangını kurtarma çabalarına 300.000 £ ‘dan fazla bağışta bulundu.

ITF ve dört grand slam etkinliğinden üçü Avustralya Kızılhaçı’na 400.000 (308.000 £) verecek. Yılın açılış tenis büyük bölümü bu hafta başlıyor.

, 23 kez Grand Slam şampiyonu olan, geçen hafta sonu Auckland Classic’i kazanarak kazandığı parayı bağışladığını söyledi.

Serena Williams, Auckland Classic’ten aldığı para ödülünü bağış toplama çabasına bağışlıyor

Roger Federer, Rafael Nadal, Novak Djokovic ve Nick Kyrgios, Çarşamba günü Rod Laver Arena’da bağış toplamak için bir yardım turnuvasında oynayacak.

Güneydoğu Avustralya’nın büyük kısımları, 28 kişinin öldüğü ve 2.000’den fazla evin yıkıldığı yangınlarla tahrip edildi.

ITF başkanı David Haggerty yaptığı açıklamada, “Dünya çapında tenis topluluğu, Avustralya’nın birçok yerinde orman yangınlarından etkilenen herkesi desteklemek için bir araya geldi” dedi.

Bu bağış, sahada çok çalışan Kızıl Haç ekiplerini destekleyecek ve kurbanlar, tahliye edilen aileler ve evlerini kaybedenler için yardım merkezleri, yardım ve pratik destek de dahil olmak üzere temel acil yardım sağlayacak.

Avustralya Açık’ın başlamasından sadece bir hafta önce Melbourne üzerinde duman bulutu havada asılı duruyor

‘Tenis topluluğunun şu anda fon ve farkındalık yaratan tüm üyelerini takdir ediyoruz.’

All England Lawn Tennis Club’ın başkanı Ian Hewitt şunları ekledi: ‘Düşüncelerimiz bu zor zamanda Avustralya halkının yanında.

‘Dünyanın önde gelen sporlarından biri olarak tenisin, erişimimiz ve etkimizden gelen kaynakları iyilik için bir güç olarak kullanma sorumluluğu vardır.

‘Avustralya’daki Kızıl Haç çabalarını desteklemek için küresel tenis topluluğu bir araya gelirken üzerimize düşeni yapmaktan mutluluk duyuyoruz.’

Altı kez Formula 1 dünya şampiyonu Lewis Hamilton, orman yangını krizinde çalışan yangın ve hayvan kurtarma hizmetlerini desteklemek için 380.000 £ bağışladı.

Eski Avustralyalı kriket oyuncusu Shane Warne, bol yeşil şapkasını 530.000 £ ‘a açık artırmaya çıkarırken, Avustralyalı tenis yıldızı Nick Kyrgios, Ocak ayında girdiği tüm tenis turnuvalarında hizmet verdiği her as için 200 Avustralya doları bağışlama sözü verdi.

 

"

Avustralya Açık organizatörleri, hava kalitesiyle ilgili endişeler nedeniyle Pazartesi gecesi eleme etkinliğinin başlamasını ertelemek için oldukça sıra dışı bir adım attı.

Başkentin 300 mil doğusundaki yangınların neden olduğu dumanlı pusta yeterli iyileşme olacağı umuduyla oyun yerel saat 11: 00’e kadar bir saat ertelendi.

Pazartesi akşamı geç saatlerde şehre inen sis nedeniyle eski oyunculara Melbourne Park’ta dışarıda antrenman yapmamaları söylendi.

Oyunculara, Melbourne’ün üzerine inen sis nedeniyle dışarıda antrenman yapmamaları söylendi.

hisse

Sezonun ilk Grand Slam’i önümüzdeki Pazartesi günü başlayacak ve hava kalitesinin, görünürdeki yangınların sonu olmayan süregelen bir sorun olması muhtemel.

Avustralya Tenis, öğleden sonra hava durumunun düzeleceğini umuyordu, ancak Melbourne’ün başka bir yerinde, metropol bölgesinin eteklerinde Werribee’de yapılan at yarışı iptal edildi.

Oyuncular, bu sabah resmi olarak sağlık görevlileri tarafından kullandıkları ölçekte ‘tehlikeli’ olarak değerlendirilen bu koşullarda oynamaktan rahatsız olabilirler.

Avustralya Açık’ta hava kalitesi, görünürdeki yangınların sonu gelmeyecek şekilde muhtemelen devam eden bir sorun olacak

American Noah Rubin tweet attı: ‘Melbourne’da ilk tur elemelerin sabahı ve hava kalitesiyle ilgili tek bir e-posta bile alınmadı. Belki aşırı bir tepki ama nasıl ilerleyeceğine dair bilgi eksikliği korkutucu. ‘

Salı günü Kooyong’da başlayacak sergi turnuvası AAMI Classic’te oynanıp oynanmayacağına dair bir karar bekleniyordu.

hisse "

Orman yangınlarından çıkan duman Avustralya Açık elemelerinin başlangıcını örttüğü için, organizatörler acımasız koşullara cesurca zorlanan oyuncular tarafından ağır eleştirilere maruz kaldı.

Sloven Dalila Jakupovic, dün eleme karşılaşmasının ilk turu başladığında 11 numaralı seribaşı Stefanie Vogele’ye karşı galibiyete yakın olmasına rağmen, daha fazla dayanamayınca maçtan ayrıldı ve maçtan ayrılmak zorunda kaldı.

İyileştikten sonra kendisini “üzgün ve kızgın” olarak tanımlarken, Britanyalı Liam Broady ve Jay Clarke, boğucu sıcakla birlikte ciğer dolusu zehirli hava ile başa çıkma mücadelelerini anlattı.

Dalila Yakupoviç, Avustralya Açık’ta devam edemediği için yerde gözyaşlarına boğuldu 

Tatbikat, kötü hava kalitesi nedeniyle bu sabah geçici olarak askıya alındı. Eleme maçları sabah 11’de başlayacak. Sahadaki koşullar iyileşiyor ve bunları sürekli izliyoruz.

– #AusOpen (@AustralianOpen) hisseleri

Derby’den İngiliz 5 No’lu Clarke, içeride oynamaya hazırlanmasının söylendiğini, ancak havalandırma deliklerinin bunu mümkün kılmak için çok fazla duman çıkardığını açıkladı. Clarke’ın Blaz Kavcic’e karşı üç setlik yenilgisi sırasında, bir balo kızı aşırı ısınarak çıkarıldı.

Rüzgar, Victoria’nın doğusundaki büyük alevlerden kaynaklanan dumanlı bir pus yaratırken, Jakupoviç yardım için sahaya bir astım ilacı aldı, ancak işe yaramadı.

İlk günkü maç, yerel halka kapalı mekanda kalmaları tavsiye edilmesine ve yakındaki Werribee’de at yarışları iptal edilmesine rağmen bir saatlik gecikmeden sonra devam etti. Şehirdeki inşaat işçilerine aletlerini indirmeleri söylendi.

Tennis Australia, sahadaki uzmanlarının Melbourne Park’ta oyun ortamının güvenli olduğunu ilan ettiklerinde ve kadın ve erkek turlarının temsilcileriyle bağlantı kurduğu konusunda ısrar etti.

Avustralyalı oyuncu Bernard Tomic, nefes darlığı yaşadıktan sonra tıbbi mola verdi 

Hava kalitesi, görünürdeki yangınların sonu gelmeyecek şekilde Açık’ta devam eden bir sorun olacaktır.

Yakupoviç bundan etkilenmedi ve şöyle dedi: “Gerçekten kötüydü. Hiç böyle bir şey yaşamadım ve çok korktum. Yıkılacağımdan korkuyordum. Bu yüzden yere gittim çünkü artık yürüyemiyordum. Daha önce hiç astımım olmadı.

“Sağlıklı olmadığı için adil değildi. Bugün oynamayacağımızı düşünmüştüm. Fazla seçeneğimiz yok. Sahaya çıkmazsak, belki para cezasına çarptırılırız. Yarının daha iyi olup olmadığını görmek için beklemek belki daha iyi olurdu. Hala zamanları var, aceleleri yok. ‘

Broady, Belarus’tan Ilya Ivashka’ya 6-3, 6-0 düştü ve aynı zamanda nemin eşlik ettiği kirli hava ve sıcaktan muzdaripti. 6 No’lu İngiliz, “Tam olarak formda olduğumu düşünmek istiyorum ve dört maçtan sonra kesinlikle gaz aldım,” dedi.

“6-3’te, 3-0 aşağıdayken, nispeten taze olmanız gerektiğinde, iki kez büküldüm ve nefes nefese kaldım. Form korumam oyunumun en iyi bölümlerinden biri ama kesinlikle kendimi harika hissetmedim.

Maria Sharapova’nın Kooyong’daki gösteri maçı orman yangınlarından çıkan dumandan etkilendi 

Sharapova (solda), Laura Siegemund ile, oyun iptal edilmeden önce yetkililerle konuşuyor

“Mahkemeye çıkarken ne kadar kötü olduğuna şaşırdım. Üç saattir saat 10’dan içerideydim ve devam etmeye karar verdikleri için çok şey düzeleceğini düşündüm. Oradaki binaları pek göremiyorsunuz. “

En iyi oyunculardan oynamalarının istenmemiş olabileceğini düşünürken yalnız değildi. “Niteleyicilerin aynı şekilde ele alındığını sanmıyorum” diye ekledi. “Belki de ana oyuncu olarak muamele görme hakkını kazanmalıyız ama hepimiz insanız.”

Avustralyalı Bernard Tomic, Amerikalı Denis Kudla’ya yenildi ve yenilgisi sırasında hakemi sorguladı. Tıbbi bir mola sırasında eğitmen ve doktora “Hava girmiyor, o kadar kolay yoruluyorum,” dedi Tomic. “Sadece nefes alamıyorum.”

Yangınların ölçeği göz önüne alındığında, olaya olası bir darbe nedir? Clarke, Tennis Australia’nın, en kötü koşullardan kaçınmak için maçları içeride hareket ettirdiği önceki gerileme pozisyonunun boşuna olduğunu öne sürdü. “İç mekanda taşınacağına dair söylentiler vardı ama aslında Ulusal Tenis Merkezine gittik ve daha kötüydü” dedi. “Kalıcı havalandırma delikleri açık olduğundan duman içeri girdiğinde dışarı çıkamadı, bu nedenle hiçbir oyuncu kapalı alanda antrenman yapmıyordu.”

Slovenya sağlık personeli tarafından mahkemeden yardım aldı ve daha sonra mahkemede ‘korktuğunu’ söyledi

Brit Liam Broady, eleme maçını kaybetti ve aynı zamanda oynaması zor koşulları da buldu. 

Sabah 9’da Victoria Çevre Koruma Kurumu, Melburnyalılara “içeride kalmaya, pencereleri ve kapıları kapalı tutmaya ve evcil hayvanları içeride tutmaya çalışma” tavsiyesinde bulundu. Hava, 11:00 başlangıcından sonra düzeldi, ancak öğleden sonra tekrar kötüleşti.

Saha görevlilerine yüz maskeleri verilip verilmeyeceği konusunda kaçamak yapan Tennis Australia CEO’su Craig Tiley, “Bu hepimiz için yeni bir şey” dedi. “Tıp uzmanlarının ve çevre bilimcilerinin tavsiyelerine uyuyoruz ve oyuncuların, taraftarların ve personelin sağlığı ve iyiliği, verdiğimiz kararlar için çok önemlidir.

“Bu sabah kalktığımızda duman çok önemliydi. Bu tavsiyeye dayanarak antrenmanı askıya alma ve eleme maçlarını planlanandan bir saat sonra başlatma kararı aldık. “

Sıcaklıklarda beklenen düşüşün ve rüzgar yönündeki değişikliğin gerçekleşmesini umuyor olacak.

Oyunculara, Melbourne’ün üzerine inen sis nedeniyle dışarıda antrenman yapmamaları söylendi.

Turnuva direktörü Craig Tiley (sağda) tıp uzmanlarının tavsiyelerine uyduğunu söyledi 

AVUSTRALYA BURÇLARI – NE BİLİYORUZ? 

Bildirildiğine göre, şimdiye kadar dördü itfaiyeci olmak üzere 28 kişi öldürüldü. Ülke genelinde tahminen 10 milyon hektar Avustralya çalı, orman ve park yandı. Karşılaştırma için, İngiltere’nin kara alanı toplam 13 milyon hektardır. New South Wales ve Victoria’da 100’den fazla yangın hala yanıyor. 13 Ocak itibariyle, bu yangınların 38’i Yeni Güney Galler’de Kırsal Bölge tarafından ‘kontrolsüz’ olarak rapor edildi. Yangın Servisi: Flames geçen hafta Güney Avustralya’daki Kanguru Adası’nı harap etti, iki kişiyi ve yaklaşık 25.000 koalayı öldürdü.Avustralya’da yaygın olan yangınlar, yükselen sıcaklıklar ve aylar süren kuraklık nedeniyle son birkaç ayda şiddetini artırdı. Avustralya, Aralık ayında iki kez sıcaklık rekorunu kırdı ve 18 Aralık’ta 41.9C ortalama maksimum kayıt, bir gün önce 40.9C rekorunu kırdı. Başkent Canberra’nın yanı sıra Victoria ve New South Wales’in de en ağır şekilde etkilendiği ülke genelinde hava kalitesi etkilendi.Avustralya Başbakanı Scott Morrison, ek fon sağlamayı reddetmesinin ardından orman yangınlarına verdiği tepkiden dolayı ağır eleştirilere maruz kaldı. itfaiye çalışmalarına ve Aralık ayında Hawaii’ye tatile gitmeye. adverts.addToArray ({""poz"":""mpu_factbox""}) paylaşımlar "

Dünyanın 1 numaralı tenisçisinin karısı, 5G’nin neden olduğu hakkında bir komplo videosu paylaştıktan sonra Instagram’da ‘yanlış bilgi’ etiketiyle vuruldu. 

33 yaşındaki Jelena Djokovic, 5G teknolojisinin mevcut küresel sağlık krizinin yaratılmasında rol oynadığına dair komplo teorisine odaklanan Amerikalı doktor Dr Thomas Cowan’ın 10 dakikalık bir videosunu paylaştı. 

Profilinde 98.841 kez görüntülenen gönderi, Instagram üzerinden neredeyse yarım milyon kişiye ulaşan platformu göz önüne alındığında ‘yalan haber’ yaydığı için yoğun bir şekilde eleştirildi.

Instagram, ‘bağımsız doğruluk denetçileri’ olarak adlandırdıkları bir şeye girme kararı aldı ve video artık profilini herhangi biri ziyaret ettiğinde bir ‘Yanlış Bilgi’ ekranıyla kaplı. 

Dünyanın 1 numaralı tenis oyuncusu Novak’ın eşi Jelena Djokovic, 5G’nin koronavirüse yol açmasına yardımcı olduğuna dair bir komplo teorisini paylaştıktan sonra Instagram tarafından ‘yanlış bilgi’ etiketi aldı

Sırp oyuncudan iki çocuğu olan 33 yaşındaki oyuncu, daha sonra duruşunu netleştirmek için harekete geçti.

Videoyu indirmedi, ancak o zamandan beri bir açıklamada konumunu netleştirdi, bu noktada teoriyi açıkça onaylamak yerine, ‘doğru olduğunu ya da olmadığını iddia etmediği’ için bu alana ilgi duyduğunu vurguladı.  

Videoyu birkaç gün önce yalnızca bir nedenle paylaştım – ilgi ve iş alanımla ilgili olan Rudolf Steiner’ın öğretilerinden bahsediyor ve bu nedenle bu videoya ilgim denizden daha büyüktü. Aldığım diğer içerik, ‘ifadesini okuyun.