Look Trip Holiday
เวลาทำการ : จันทร์-เสาร์ 09.00 น-18.00 น
Look Trip Holiday
เบอร์โทรติดต่อ
02-130-6430
single page jaa

Wykazano, że zainicjowana z zewnątrz zmiana rządu nie jest możliwa

Wykazano, że zainicjowana z zewnątrz zmiana rządu nie jest możliwa

Wśród nich jest wiele chorych dzieci – tę część należy rozpatrzyć osobno. Chodzi o całościowe rozwiązanie, które jest absolutnie odpowiedzialne za chrześcijańską partię ludową, taką jak Unia. Na przykład Niemcy przyjęły w ostatnich latach 400 osób z ratownictwa morskiego – to również nie doprowadziło do przyciągnięcia kolejnych uchodźców.

Na przykład dobrze współpracują w ratownictwie morskim z Francją, Włochami i Hiszpanią, powiedział Seehofer – on przede wszystkim chce utrzymać razem tę formację. Jeśli poczekasz, aż wszystkie 27 krajów weźmie udział, nigdzie nie dojdziesz. W tym samym czasie Seehofer wypowiedział się przeciwko Niemcom działającym dwustronnie z Grecją. Wtedy wszystkie pozostałe 26 państw członkowskich UE powiedziałoby, że to Niemcy wywołały problem – teraz Republika Federalna Niemiec nie może żądać przyjęcia kogoś.

18:30 Reporterzy bez granic apelują o ochronę dziennikarzy w Grecji 

Organizacja Reporterzy bez Granic wezwała władze greckie do lepszej ochrony dziennikarzy, którzy informują o rosnącej liczbie migrantów w tym kraju. "Wydaje się, że w niektórych częściach Grecji istnieje próżnia prawna"- powiedział we wtorek dyrektor zarządzający Reporters Without Borders, Christian Mihr. "Biorąc pod uwagę skalę starć antyimigracyjnych na kilku greckich wyspach, ważne jest, aby dziennikarze mogli swobodnie informować o incydentach i przedstawiać opinii publicznej pełne i przejrzyste relacje"- zażądał Mihr.

Według niego kilku dziennikarzy zostało zaatakowanych na wyspie Lesbos w niedzielę i poniedziałek. W swoim zgłoszeniu organizacja wymieniła inne podobne przypadki z przeszłości.

18:21: Merkel broni porozumienia w sprawie uchodźców między UE a Turcją

Kanclerz Angela Merkel (CDU) broniła porozumienia UE z Turcją w sprawie uchodźców pomimo nacisków prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana na Grecję. Porozumienie jest dobre dla Unii Europejskiej – powiedziała we wtorek Merkel – poinformowała uczestnicy spotkania frakcji związkowej w Bundestagu w Berlinie. W związku z tym pochwaliła Grecję i Bułgarię za wcześniejszą ochronę granicy zewnętrznej UE.

18:16: Nasilenie prawicowych ataków na pracowników-uchodźców na Lesbos 

Ze względu na rosnącą liczbę ataków na pracowników uchodźców na greckiej wyspie Lesbos, kilka organizacji ogłosiło, że zaprzestaną swojej pracy na wyspie. Po radykalnych prawicowych atakach na swoich pracowników kilka organizacji zaczęło kończyć swoją działalność – powiedział we wtorek AFP współzałożyciel Refocus, Douglas Herman. Większość z tych organizacji nakazała swoim pracownikom opuszczenie wyspy.

18.10: Seehofer: Granice nie są otwarte dla uchodźców z Turcji

Federalny minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer (CSU) popiera kurs Grecji, który zatrzymuje migrantów i uchodźców na jej granicy. "Powiedziałem dziś bardzo jasno w grupie, że granice Europy nie są otwarte dla tych uchodźców z Turcji i dotyczy to również naszej granicy."- powiedział Seehofer we wtorek po spotkaniu frakcji Unii w Berlinie. Na pytanie, czy zgadza się z kanclerz Angelą Merkel (CDU) w tej kwestii, odpowiedział: "Jesteśmy ze sobą w stałym kontakcie." On i Kanclerz pracowali podczas tego kryzysu "w lockstep". Ważne jest, aby takie warunki jak kryzys uchodźczy w 2015 roku nie powtórzyły się.

17:01: Merkel chce strefy ochronnej dla uchodźców w Idlibie

W związku z sytuacją uchodźców w północnej Syrii kanclerz Angela Merkel apeluje o utworzenie strefy bezpieczeństwa w regionie Idlib. Jest to konieczne, aby zapanować nad poważną sytuacją humanitarną mieszkańców regionu – poinformowała we wtorek Merkel po informacjach agencji Reuters z kręgów członków frakcji parlamentarnej CDU / CSU.

Ze strefą bezpieczeństwa Merkel przyjęła propozycję, którą minister obrony Annegret Kramp-Karrenbauer przedstawiła wcześniej, aby chronić i opiekować się uchodźcami syryjskimi.https://yourpillstore.com/pl/ Lider CDU powiedział na spotkaniu, że byłoby dobrze, gdyby społeczność międzynarodowa utworzyła taką strefę bezpieczeństwa. Na spotkaniu Merkel nie opowiadała się za uznaniem kontrowersyjnej strefy w północnej Syrii okupowanej przez Turcję za strefę bezpieczeństwa, podkreślono.

W grupie parlamentarnej CDU / CSU Merkel stwierdziła ponadto, że prezydent Rosji Władimir Putin nie chce czterostronnego szczytu z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem i prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem, dowiedział się Reuters. Wielokrotnie potwierdzała gotowość udziału w takim spotkaniu.

Merkel skrytykowała te informacje zgodnie z polityką Syrii na Zachodzie. Wykazano, że zainicjowana z zewnątrz zmiana rządu nie jest możliwa. Wojna doprowadziła tylko do radykalizacji. Turcja jest jedną z głównych ofiar wojny w Syrii. Erdogan kilkakrotnie mówił, że jest zadowolony z europejskiej i międzynarodowej pomocy dla swojego kraju. Sytuacja jest teraz skomplikowana, ponieważ Rosja i armia syryjska działają razem. Turcja miała za zadanie rozbroić islamistycznych bojowników. Trudno to osiągnąć.

16:23: Lindner: Nie może być utraty kontroli nad imigracją 

W związku z pogarszającą się sytuacją uchodźców na granicy turecko-greckiej przewodniczący FDP Christian Lindner ostrzegł przed nieuregulowanymi warunkami, jak w 2015 roku. "Nie może dojść do utraty kontroli nad imigracją do Europy"- powiedział we wtorek w Berlinie na marginesie posiedzenia frakcji parlamentarnej FDP. Kanclerz Angela Merkel (CDU) oświadczyła, że ​​nie można pozwolić, aby sytuacja taka jak rok 2015 z napływem setek tysięcy uchodźców do Niemiec nie mogła się powtórzyć. 

Greckie siły bezpieczeństwa od weekendu próbują zapobiegać nielegalnemu przekraczaniu granic przez migrantów. Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan stwierdził wcześniej, że bramy do UE są otwarte dla migrantów.

Lindner wezwał do zorganizowania specjalnego szczytu szefów państw i rządów UE. "Teraz musi być jasne, skoordynowane stanowisko europejskie. Europa musi przemówić do pana Erdogana jednym głosem." Przewodniczący FDP oskarżył prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana o wysłanie dziesiątek tysięcy, może setek tysięcy lub milionów ludzi, aby osiągnąć swoje cele w Unii Europejskiej. "Nie możesz w to wejść."

Lider FDP wezwał Grecję, aby nie została sama w obecnej sytuacji. "Czego potrzebuje państwo greckie – osobiście, finansowo, logistycznie – abyśmy je przyznali jako Europejczycy, także jako Niemcy." Chodzi przede wszystkim o kontrolę granicy i utworzenie na greckich wyspach administracji, która będzie mogła rozpatrywać wnioski o azyl. Wtedy można by mówić o rozmieszczeniu tych, którym wolno wjechać do Europy.

Lindner zażądał również: "Musi być jasny komunikat, że każdy, kto przyjeżdża do Europy, nie może automatycznie liczyć na stały pobyt u nas."

15:43: Frakcja związkowa chce ponownie przeprowadzić kontrolę na granicach krajowych, jeśli to konieczne

Grupa parlamentarna Unii grozi nowymi krajowymi kontrolami granicznymi w związku z kryzysem uchodźczym. "Jeśli nie uda nam się skutecznie chronić granic zewnętrznych UE, może to tylko oznaczać, że musimy uważnie monitorować granice Niemiec i że tam również powinny być odrzucane"powiedział w Berlinie zastępca przewodniczącego grupy parlamentarnej CDU / CSU Thorsten Frei. Przesłanie dla uchodźców to: "Droga do Europy na granicy turecko-greckiej po prostu nie jest darmowa." Przesłanie dla ludności niemieckiej brzmi: Unia dotrzyma obietnicy, że sytuacja z 2015 roku nie może się powtórzyć.

Lider unijnej grupy parlamentarnej Ralph Brinkhaus również odrzucił przyjmowanie migrantów i uchodźców na granicy grecko-tureckiej, czego domagali się Zieloni. Trzeba wesprzeć grecką straż graniczną, która próbuje uniemożliwić przekraczanie granicy migrantom i uchodźcom po tureckiej stronie. Powiedział jasno o kontyngentach "Nie", dodał Brinkhaus. Wcześniej lider grupy regionalnej CSU Alexander Dobrindt i kierownik parlamentu Michael Grosse-Brömer wyrażali się bardzo krytycznie.

15:23: Przewodniczący Rady UE Michel chwali Greków za przejście na granicy

Przewodniczący Rady UE Charles Michel wyraźnie pochwalił działania greckiej straży granicznej na zewnętrznej granicy UE z Turcją. Chciał wyrazić pełne poparcie dla wszystkiego, co siły bezpieczeństwa i rząd zrobiły w ciągu ostatnich kilku dni – powiedział Michel podczas wizyty we wtorek. "To, co robisz, jest ważne dla Grecji. Ma również kluczowe znaczenie dla przyszłości Unii Europejskiej." Nie trzeba dodawać, że ważne jest również działanie proporcjonalne i poszanowanie godności ludzkiej i prawa międzynarodowego.

15:07: UE daje Grecji do 700 mln euro

Unia Europejska udostępnia Grecji do 700 mln euro na sprostanie napiętej sytuacji na jej granicach zewnętrznych. To powiedziała szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen podczas wizyty na granicy grecko-tureckiej. 350 milionów euro jest dostępnych natychmiast. Można zażądać kolejnych 350 milionów. Pieniądze powinny zostać przeznaczone na zarządzanie migracjami oraz budowę i eksploatację niezbędnej infrastruktury. Była zdecydowana zapewnić władzom greckim wszelkie potrzebne im wsparcie operacyjne.

– Greckie zmartwienia są zmartwieniami Europy – podkreślił von der Leyen. "Ta granica jest nie tylko granicą grecką, ale także granicą europejską." Podziękowała za to Grecji w tych czasach "tarcza europejska" być. Podziękowała również greckim strażom granicznym i przybrzeżnym. Jednocześnie wyraziła współczucie dla migrantów, którzy "poprzez fałszywe obietnice w tej rozpaczliwej sytuacji" zostały zwabione.

Przemawiając do Turcji, von der Leyen powiedział: "Ci, którzy chcą sprawdzić jedność Europy, będą rozczarowani." Teraz jest czas na "skoordynowane działania i chłodne głowy i działanie oparte na naszych wartościach". "Turcja nie jest wrogiem, a ludzie są nie tylko środkiem do osiągnięcia celu."

12:04: Söder ostro krytykuje Erdogana

Lider CSU Markus Söder ostro skrytykował prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana za groźby związane z nowym napływem uchodźców do UE. Zaapelował o wyraźny sygnał dla uchodźców i migrantów w Turcji, że granice zewnętrzne UE będą nadal chronione. Opowiedział się też za wsparciem finansowym i osobistym dla Grecji, aby mogła poradzić sobie z obecną sytuacją kryzysową.

"Przede wszystkim należy wyraźnie przekazać wiadomość, że sytuacja na granicach nie uległa zmianie, że nie jest tak, jak mogła być przekazywana, granice są teraz nagle otwarte, bez żadnej kontroli. nie o to chodzi"- powiedział we wtorek bawarski premier przy okazji posiedzenia rządu Bawarii i Saksonii w Hof. Rok 2015 nie powinien się powtórzyć. "Oznacza to: brak utraty kontroli na granicach. Granice zewnętrzne muszą pozostać bezpieczne i stabilne." Dlatego należy wspierać Grecję finansowo w wyzwaniu humanitarnym i personalnym, nawet jeśli chodzi o agencję ochrony granic Frontex.

Söder nazwał to niedopuszczalnym, że Turcja najwyraźniej chce dochodzić swoich interesów losem ludzi. "Nie możesz tego zaakceptować. Musisz to wyjaśnić. Musisz być bardzo jasny." Obie strony muszą przestrzegać umowy między UE a Turcją. Dlatego Komisja Europejska musi teraz bardzo szybko rozpocząć rozmowy z Turcją.

11.30: Kolejny turecki żołnierz zabity w Syrii – zestrzelenie samolotu wojskowego 

Konflikt między Turcją a armią syryjską w prowincji Idlib trwa: zabito kolejnego żołnierza. Tutaj możesz przeczytać więcej na ten temat. 

11.13: Grecja potwierdza: nie pozwól nikomu przejść

Premier Grecji Kyriakos Mitsotakis potwierdził, że nie będzie przejść granicznych do Grecji z Turcji. "Morale jest wysokie, wykonujemy swoją pracę, w obliczu narodowego wysiłku wszyscy ludzie są zjednoczeni – nikt nie wydarzy się nielegalnie"- zapewnił w Alexandroupolis, jak podała grecka stacja telewizyjna Skai. "Grecja nie może i nie pozwala sobie na szantażowanie." Zwracając się do UE, powiedział: "Granice Grecji są jednocześnie granicami Europy."

10:49: Frakcja związkowa nie chce sprowadzać uchodźców do Niemiec

W debacie na temat sytuacji na granicy turecko-greckiej szczyt frakcji unijnej odrzuca inicjatywę Zielonych, by przejąć kontyngent uchodźców. Gdyby przywieźć uchodźcę do Republiki Federalnej, setki migrantów miałyby fałszywe nadzieje i wyruszyłyby – powiedział kierownik parlamentu frakcji Bundestagu, Michael Grosse-Brömer (CDU).

Lider Zielonych Annalena Baerbock zażądała wcześniej, aby Niemcy początkowo przyjęli 5000 osób szczególnie narażonych z obozów dla uchodźców na greckich wyspach. 

To zły sygnał, powiedział Grosse-Brömer. Opowiedział się za ochroną zewnętrznych granic UE i poprawą sytuacji humanitarnej w terenie. Niemcy dostały "nie ma potrzeby doganiania ludzkości", po udzieleniu szerokiej pomocy po kryzysie migracyjnym w 2015 r.

Przywódca frakcji związkowej Ralph Brinkhaus (CDU) miał do czynienia "Poranne spotkanie" powiedział dziennikarz Gabor Steingart: "Nie możemy popełnić błędu roku 2015 i wysyłać złych sygnałów." Osoby, które przetrwały po tureckiej stronie granicy z Grecją, to nie uchodźcy, ale migranci, "którzy chcą wyemigrować do Europy".

9.15: zagraniczny przedstawiciel UE udaje się do Turcji 

Przedstawiciel UE ds. Polityki zagranicznej Josep Borrell uda się we wtorek do Turcji na rozmowy kryzysowe. Według komunikatu przesłanego przez UE we wtorek Borrellowi towarzyszyć będzie komisarz UE ds. Zarządzania kryzysowego Janez Lenarcic. Rozmowy powinny dotyczyć eskalacji konfliktu w północno-zachodniej syryjskiej prowincji Idlib i konsekwencji humanitarnych dla tamtejszej ludności cywilnej oraz sytuacji uchodźców syryjskich w Turcji.